GENEL İŞLEM REHBERİ
 

ÜYE OLMA ADIMLARI

royalkurabiye.com'a üye olmak için ana sayfamızdan, sağ üst köşede  bulunan "ÜYE OL" seçeneğini  tıklayın. "Üye olun" sayfasında Ad, Soyad, E-Posta, Cinsiyet, Doğum Tarihi, Cep Telefonu, Şifre bilgilerini eksiksiz doldurun.

Eğer periyodik olarak e-posta adresiniz aracılığınızla sizinle iletişim kurulmasını istiyorsanız, " Taslakoğlu Gıda ürünleri ve Ev Gereçleri gizlilik politikası, kişisel verilerimin kullanım-işlenmesi ve tarafıma ticari elektronik iletiler gönderilmesi için burada belirtilen şartlarda izin veriyorum.” başlıklı kutucuğu işaretleyebilirsiniz.

"Üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum." kutucuğunu işaretleyip "ÜYE OL" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan isminizin altındaki "HESABIM" seçeneğini tıklayarak, Bilgilerimi Değiştir, Şifremi Değiştir, Siparişlerim, Favorilerim, Alışveriş Listem, Adreslerim alanlarını görüntüleyebilirsiniz.  

" Bilgilerimi Değiştir” sekmesinden e-posta adresinizi, “"Şifremi Değiştir" sekmesinden de şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

"Adreslerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz.

"Siparişlerim"sekmesinden siparişlerinizi görebilir ve son durumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  

ÜYE GİRİŞİ ADIMLARI

www.royalkurabiye.com  adresine girin ve sağ üst köşedeki "Üye Girişi" linkine tıklayın.

Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.

"Giriş " butonuna basın.

Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifre Hatırlatma" linkine tıklayın.

Açılan sayfadaki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve "Doğrulama Kodu" alanında görülen yazıyı girin.

"Şifremi Sıfırla" butonuna basın. Şifreniz size e-posta ile bildirilecektir.
 

ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI

www.royalkurabiye.com  adresine giriş yaparak alışverişe başlayabilirsiniz.
Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize "SEPETE EKLE" butonu ile ekleyebilirsiniz.

Sepetinize ürün eklediğinizde " Sepetimi Göster" sayfasına yönlendirileceksiniz.

 "Alışverişe Devam Et" ve "Ödeme Yap”  butonlarını göreceksiniz.

Alışverişe devam etmek istiyorsanız; "Alışverişe Devam Et" butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeden, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, "Ödeme Yap" butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

“Sepetimi Göster “sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir, İndirim Kupon Kodu'nu uygulayabilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

“Sepetimi Göster “ sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

"Ödeme Yap" butonuna tıkladığınızda açılan sayfada "TESLİMAT/FATURA BİLGİLERİ& ÖDEME BİLGİLERİM" sayfasına yönlendirileceksiniz.

" TESLİMAT/FATURA BİLGİLERİ " alanında, siparişinizin adresinize teslim edilmesini istiyorsanız, adres bilgilerinizi girerek kayıt oluşturup kaydetmelisiniz.

Faturanızdaki adresin teslimat adresinden farklı olmasını istiyorsanız, "Faturam Bilgilerim farklı olsun" seçeneğini tıklayarak fatura adresini giriniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. 

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi oluşturduktan sonra “ÖDEME BİLGİLERİM" alanına gelebilirsiniz. Alışverişinizde kullanmak istediğiniz ödeme tipini (kredi kartı) seçerek ve gerekli ödeme bilgilerini doldurarak "Ödeme Yap" butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bu sayfada fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğruluğunu kontrol etmeniz; Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okuyarak, sayfanın en ustu solunda yer  alan  “Tüm bilgileri gördüm,  Ön Bilgilendirme ve Sözleşmeyi okudum, içeriklerini kabul ediyorum ve onaylıyorum.” Kutucuğunu tıklayıp,  "Siparişi Tamamla” butonuna tıklayabilirsiniz.

Siparişiniz ile ilgili bilgiler e-posta adresinize de gönderilmektedir.

"Siparişi Tamamla" butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka ya da Royalkurabiye Güvenlik Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir. 

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.
 

BİLGİLENDİRME

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce kapat işaretini  (X) kullanarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

"Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır."